Dachy

Styropian na dach

Styropian dachowy - producenci

Styropian na dach, przeznaczony do izolacji dachów, zarówno płaskich jak i skośnych. W ofercie posiadamy styropian dachowy firm: Swisspor, Austrotherm, Termo Organika oraz Styropmin.

Jaki styropian na dach ?

Styropian biały i grafitowy – styropian na dach ma różne kolory, w zależności od producenta jest to styropian biały lub grafitowy. Współczynnik przenikania ciepła lambda dla tego styropianu to zakres od 0,030 W/mK do 0,040 W/mK. Na dach wybiera się zazwyczaj styropian twardy od EPS 60 – do EPS 200. Styropian na dach jest bardzo popularny, szczególnie w wersji 0,036 W/mK i twardością 100 kPa CS(10) oraz wersji 0,030 W/mK i twardością 100 kPa CS(10) firmy Swisspor.

Styropian dachowy 20 cm
Styropian na dach o grubości 20 cm to bardzo częsty wybór. Układany jest on na mijankę w kilku warstwach lub w jednej z zakładką.
Wg Kalkulatora współczynnika U przegrody dachy płaskie i tarasy (stropodach pełny na żelbetowej płycie stropowej 12 cm) U przegrody dla poszczególnych rodzajów styropianu 20 cm wygląda następująco:

Dla dachu płaskiego i tarasu styropian na dach EPS 100 20 cm z lambdą 0,031 W/mK jest wystarczający – wartość U jest zgodna z aktualnymi wymaganiami – U = 0.1483

Dla dachu płaskiego i tarasu styropian na dach EPS 100 20 cm z lambdą 0,036 W/mK jest niewystarczający – wartość U jest niezgodna z aktualnymi wymaganiami – U = 0.171

Dachy, stropodachy i stropy pod nieogrzewanymi poddaszami lub nad przejazdami – norma: U – 0,15 W/(m2K)

Styropian na dach skośny

Najczęściej stosowany jest styropian twardy producenta Austrotherm np. Austrotherm EPS 100, Austrotherm EPS 037 DACH/PODŁOGA, Austrotherm EPS 100 PREMIUM oraz nawet Austrotherm EPS 035 PARKING.

Styropian na dach płaski

Najczęściej stosowany jest styropian twardy producenta Swisspor np. Swisspor EPS 100 030 LAMBDA dach podłoga, Swisspor EPS 100 036 dach podłoga oraz nawet Swisspor EPS 200 034 parking. Często stosowany jest styropian spadkowy laminowany jednostronnie papą. Styropian na dach płaski ze spadkiem występuje w różnych wariantach do wyboru. Najczęściej jest to styropian EPS 100.

Styropian na dach z papą

To inaczej styropapa, w ofercie producenta Swisspor styropapa BITERM. Dostępne są różne grubości styropapy i różne rodzaje styropianu jako rdzeń. Styropian z papą na dach jest popularnym rozwiązaniem także w wersji ze spadkiem (spadki dachowe styropian). Styropian dachowy spadkowy wycinany jest na specjalnym ploterze.

Styropian spadkowy

Spadki dachowe firmy Swisspor to styropian z papą lub bez papy. Występuje w różnych wariantach jako biały i grafitowy z różnymi twardościami. Styropian przygotowywany jest na życzenie Klienta. Wycinany na specjalnym ploterze pod specjalne zamówienie.

Styropian spadkowy cena za m2

Cena styropianu spadkowego jest zależna od wielu czynników np. Od rdzenia styropianu (np. EPS 80, EPS 100, EPS 200) przeważnie cena jest o ok. 30% wyższa od standardowych płyt styropianowych.