33 330 50 23 |

Dlaczego niektórzy producenci produkują styropian w tzw. kropki?

Dlaczego niektórzy producenci produkują styropian w tzw. kropki?Styropian w kropki jest standardowym styropianem z domieszką styropianu grafitowego. Charakterystyczne ciemne kropki na styropianie zawierają spieniony surowiec stosowany do produkcji najwyższej jakości styropianu grafitowego. Na rynku można znaleźć wiele podobnych produktów w "ciepłe kropki" jednak sprzedawane są jako zwykły styropian elewacyjny o współczynniku przewodzenia ciepła na poziomie 0,040 W/mK. Styropian w ciemne kropki jest styropianem pełnowartościowym bez ukrytych wad .

Styropian ten powstaje gdy produkcja styropianu białego następuje zaraz po produkcji styropianu grafitowego, a forma tworząca bloki styropianowe nie zdąży się jeszcze oczyścić z maleńkich gralulek ciemnego surowca.Styropian dalmatyńczyk W ostateczności powstaje standardowy, biały styropian z ciemnymi kropkami, których zawartość jednak nie przyczynia się do osiągnięcia lepszych parametrów technicznych produktu.

Firma Termo Organika jako pierwsza produkowała tego rodzaju styropian o powszechnej nazwie Dalmatyńczyk. Kropki na styropianie to znak firmowy gwarantujący jakość, odróżniający produkt Termo Organiki od innych dostępnych na rynku. Styropian w kropki to pierwszy materiał na rynku będący pod stałą kontrolą Instytutu Techniki Budowlanej. Wynikiem stałej kontroli jest prestiżowa Rekomendacja Techniczna i Jakości RTQ. Styropian w kropki to pewność dobrego wyboru, gwarantowana jakość i satysfakcja klienta.