33 330 50 23 |

Swisspor EPS 031 LAMBDA MEGA WHITE fasada

Swisspor LAMBDA MEGA WHITE 031 styropian grafitowy fasadowy z białą powłokąNajlepszy styropian grafitowy w ofercie styropianów z przeznaczeniem na fasadę budynku w ofercie producenta Swisspor. Swisspor EPS 031 LAMBDA MEGA WHITE fasada to nowej generacji materiał termoizolacyjny łączący w sobie zalety szarego i białego styropianu. LAMBDA MEGA WHITE fasada produkowany jest w technologii indywidualnego wtrysku do formy (agregatowej) co gwarantuje najwyższą jakość produkowanych płyt - standardowy wymiar płyty 600 x 1250 mm. Produkt posiada od frontu płyty dodatkowo zaznaczone miejsca na kołki, a od drugiej strony odpowiednio miejsca do nakładania kleju (rowkowany). Cała powierzchnia płyt od strony klejenia jest karbowana przez co zwiększa się powierzchnię klejenia i tym samym zwiększa się siła przyczepności płyty z murem. Produkt przeznaczony do wykonywania izolacji cieplnych w budownictwie. Swisspor EPS 031 LAMBDA MEGA WHITE, dzięki warstwie białego EPS nie wymaga żadnych zabezpieczeń przeciwsłonecznych!Swisspor LAMBDA MEGA WHITE stabil 031 styropian grafitowy fasadowy z białą powłoką - płyty

Dlaczego warto wybrać styropian grafitowy Swisspor LAMBDA MEGA WHITE ?
 • bardzo dobra przyczepność do podłoża (o 50% lepsza - powierzchnia od strony muru ma głębokie rowki, zwiększa to powierzchnię klejenia i tym samym zwiększa siłę klejenia płyty z murem),
 • biała warstwa zabezpieczająca przed uszkodzeniami powodowanymi przez słońce - koniec problemów ze słońcem, szary rdzeń płyty chroniony jest przez białą powłokę ze styropianu, która odbija promienie słoneczne,
 • najwyższa jakość - (waga 16 kg/m3) - waga styropianu ma kluczowy wpływ na jakość, im wyższa waga tym wyższa jakość,
 • jedna z najlepszych izolacyjności w kategorii styropianów fasadowych (λd ≤ 0,031),
 • redukcja mostków termicznych (nawet o 18%),
 • dużo mniejsze ryzyko błędów wykonawczych,
 • szybsza aplikacja na fasadzie budynku.

Hurtownia Styronet w Oświęcimiu jest bezpośrednim dystrybutorem producenta.

Dużo lepsza przyczepność styropianu grafitowego

Swisspor LAMBDA MEGA WHITE stabil 031 styropian grafitowy fasadowy z białą powłoką - płytaSzary styropian ma słabszą przyczepność do kleju niż biały. Jest to jeden z powodów odpadania szarych płyt od fasad. Płyta MEGA WHITE® od strony muru ma głębokie rowki, co zwiększa powierzchnię klejenia i tym samym zwiększa siłę połączenia płyty z murem. Płyta MEGA WHITE® nie odpadnie, nawet jeśli jest przyklejona zwykłym klejem do styropianu.

Zabezpieczenie przed ryzykiem odpadania i wytapiania, które może być spowodowane w ekstremalnych warunkach przez słońce.

Ze względu na ciemny kolor, słońce nagrzewa szary styropian do tak wysokich temperatur, że ocieplenie ulega uszkodzeniom. Uszkodzenia polegające na odpadaniu płyt, wygięciach i wytopieniach są widoczne od razu. W przypadku LAMBDA MEGA WHITE®, szary rdzeń jest chroniony przez białą warstwę, która odbija promienie słoneczne. Wystawiona na słońce powierzchnia MEGA WHITE® jest chłodniejsza od powierzchni zwykłego szarego styropianu nawet o 60°C.

Waga (gęstość pozorna) - wskaźnik jakości styropianu.

Im wyższa waga, tym wyższa wytrzymałość mechaniczna i lepsza izolacyjność. Metr sześcienny LAMBDA MEGA WHITE® waży średnio ok. 16 kg.

Redukcja mostków termicznych nawet o 18%

Ilość mostków termicznych na fasadzie jest zredukowana, ponieważ płyty MEGA WHITE® są większe od tradycyjnych płyt styropianowych. W konsekwencji, do zaizolowania danej powierzchni potrzeba mniej płyt. Dzięki temu na fasadzie jest mniej połączeń między płytami, a co za tym idzie mniej mostków termicznych.

Miejsca do prawidłowego nakładania kleju na styropianie

Na płycie MEGA WHITE® zaznaczony jest obszar, na który należy nałożyć klej. Po dociśnięciu płyty, grubość warstwy kleju musi wynosić około 1 cm. Zaznaczone są zarówno „placki”, jak i „obwód”. Po pokryciu całego zaznaczonego obszaru klejem, masz pewność, że klej jest nałożony metodą obwodowo-punktową i pokrywa nie mniej niż 60% powierzchni płyty.

Trzpień kołka zawsze przechodzi przez warstwę kleju znajdująca się po niewidocznej stronie płyty

Na białej stronie płyty są zaznaczone punkty do mocowania mechanicznego (kołkowania). Nie musisz kołkować płyt we wszystkich zaznaczonych punktach. Zasady kołkowania są określone albo przez systemodawcę albo przez projektanta. Ale jeżeli już kołkujesz, to kołkuj tylko w zaznaczonych punktach, ponieważ punkty kołkowania są spasowane z zaznaczonym po drugiej stronie płyty obszarem naniesienia kleju.

Prawidłowa mijanka

Na zewnętrznej (białej) powierzchni płyt MEGA WHITE® zaznaczone są linie graniczne „mijanki”. Krawędź płyty górnej musi się znaleźć między liniami mijanki płyty dolnej, dzięki czemu masz pewność, że „mijanka” jest prawidłowa.

Mniej błędów wykonawczych i szybsza praca - najlepsza geometria płyt!

Styropian MEGA WHITE® jest produkowany w technologii automatowej metodą wtrysku do formy. Technologia automatowa jest znacznie droższa niż powszechnie stosowana w Polsce metoda „cięcia z bloku”, ale dzięki jej zastosowaniu każda płyta MEGA WHITE® ma idealną geometrię i lepszą stabilność wymiarową. Przyspiesza to prace dociepleniowe oraz ogranicza ilość błędów podczas prac wykonawczych.

Styropian grafitowy Swisspor EPS 031 LAMBDA MEGA WHITE fasada ma zastosowanie dla:
 • obiektów, gdzie ze względów architektonicznych wymagana jest mniejsza grubość warstwy izolacyjnej przy zachowaniu odpowiedniego współczynnika przenikania ciepła U,
 • ścian metodą "lekką mokrą" ETICS, BSO lub "lekką suchą",
 • loggi, balkonów,
 • wieńców, nadproży, ościeży i innych miejsc narażonych na powstanie mostków cieplnych.
Lp. Parametr Wartość
1 Współczynnik przewodzenia ciepła ≤ 0,031 W/mK
2 Wytrzymałość na zginanie (BS) ≥ 150 kPa
3 Wytrzymałość na ściskanie (CS) ≥ 80 kPa
4 Wytrzymałość na rozciąganie (TR) ≥ 150 kPa
5 Wymiar płyty 60 cm x 125 cm
6 Grubość płyty gładkiej 15 cm | 20 cm | 25 cm 
7 Klasa reakcji na ogień E
Deklaracja właściwości użytkowych i karta techniczna Swisspor EPS 031 LAMBDA WHITE fasada - Kod wyrobu: (zgodnie z EN 13163:2012 +A1:2015) T1-L1-W2-Sb5-P5-BS100-CS(10)80-DS(N)2-DS(70,-)2- TR150

Wszystkie deklaracje właściwości użytkowych i karty techniczne producenta Swisspor

Dostępność towaru

Styropian grafitowy na elewację Swisspor EPS 031 LAMBDA MEGA WHITE fasada dostępny jest w ciągu:

 • około 2-10 dni roboczych

Termin liczony jest od dnia złożenia zamówienia i wpłacenia zaliczki za towar.

Zamówienia

Szczegółowe warunki zamówienia podane są poniżej:

 • minimalne zamówienie - około 15 m3 (około 35 paczek)
Transport

Szczegółowe warunki transportu podane są poniżej:

 • bezpłatny transport - w ramach tzw. minimum logistycznego (więcej informacji w biurze handlowym Styronet),
 • możliwy jest również odbiór osobisty zamówionego towaru w magazynie i transport własny.
Swisspor EPS 031 LAMBDA MEGA WHITE fasada Cena brutto
Cena za paczkę 0,45 m3 (metr sześcienny) | 15 cm i 20 cm - boki proste
Możliwe jest łączenie różnych rodzajów i grubości styropianu od tego samego producenta!
157.72 zł
Cena za 1 m3 (metr sześcienny) - boki proste 350.50
15 cm (m2) 20 cm (m2) 25 cm (m2)
Jesteście Państwo zainteresowani ofertą? Prosimy wysłać do Nas zapytanie ofertowe poprzez formularz kontaktowy.