Dlaczego niektórzy producenci produkują styropian w kropki?

Dobór styropianu

Styropian biały z domieszką styropianu grafitowego

Styropian w kropki jest standardowym styropianem z domieszką styropianu grafitowego. Charakterystyczne ciemne kropki na styropianie zawierają spieniony surowiec stosowany do produkcji najwyższej jakości styropianu grafitowego. Na rynku można znaleźć wiele podobnych produktów w „ciepłe kropki” jednak sprzedawane są jako zwykły styropian elewacyjny o współczynniku przewodzenia ciepła na poziomie 0,040 W/mK. Styropian w ciemne kropki jest styropianem pełnowartościowym bez ukrytych wad .

Styropian w kropki a parametry techniczne

Styropian ten powstaje gdy produkcja styropianu białego następuje zaraz po produkcji styropianu grafitowego, a forma tworząca bloki styropianowe nie zdąży się jeszcze oczyścić z maleńkich granlulek ciemnego surowca. W ostateczności powstaje standardowy, biały styropian z ciemnymi kropkami, których zawartość jednak nie przyczynia się do osiągnięcia lepszych parametrów technicznych produktu.

styropian dalmatyńczyk w kropki

Firma Termo Organika jako pierwsza produkowała tego rodzaju styropian o powszechnej nazwie Dalmatyńczyk. Kropki na styropianie to znak firmowy gwarantujący jakość, odróżniający produkt Termo Organiki od innych dostępnych na rynku. Styropian w kropki to pierwszy materiał na rynku będący pod stałą kontrolą Instytutu Techniki Budowlanej. Wynikiem stałej kontroli jest prestiżowa Rekomendacja Techniczna i Jakości RTQ. Styropian w kropki to pewność dobrego wyboru, gwarantowana jakość i satysfakcja klienta.