Styropian Austrotherm – producent, produkty, fabryki w Polsce

Producenci styropianu i XPS

Producent Austrotherm - historia i teraźniejszość

Producent styropianu Austrotherm to jeden z bardziej znanych i cenionych producentów termoizolacji w naszym kraju. Firma Austrotherm powstała w 1993 roku jako część austriackiego koncernu SiH i od 30 lat zajmuje się sprzedażą najwyższej jakości materiałów termoizolacyjnych ze styropianu (EPS) oraz polistyrenu ekstrudowanego (XPS Top 30), które są powszechnie stosowane w budownictwie mieszkaniowym i przemysłowym.

Wyróżnienia i nagrody

Firma Austrotherm była wielokrotnie nagradzana za swe produkty w prestiżowych konkursach branży budowlanej takich jak: Rzetelna Firma, Budowlana Firma Roku, Laur Klienta, czy Kreator Budownictwa. To nie wszystkie wyróżnienia i nagrody jakimi może pochwalić się firma Austrotherm. Klienci docenili Austrotherm za stabilność wymiarową płyt styropianowych, równość ich kątów i doskonałą spoistość. Każda partia styropianu jest dogłębnie przebadana zgodnie z europejskim systemem oceny zgodności. Jako nieliczna firma Austrotherm podaje wagę styropianu na opakowaniach, co świadczy o tym, że kupujemy solidny i trwały materiał. Firma Austrotherm to rzetelny partner w biznesie, której motto to „ Styropian dla wymagających”.

Produkowane są tu styropiany elewacyjne, podłogowe, fundamentowe i styropiany na dach. Styropiany można odebrać własnym transportem w godzinach pracy magazynu.

Fabryka Austrotherm w Oświęcimiu 32-600

Fabryka Austrotherm w Oświęcimiu jest najbardziej znaną fabryką na południu naszego kraju, która od wielu lat dostarcza najwyższej klasy styropian. Codziennie ładowane są tu tysiące metrów sześciennych najwyższej jakości styropianu. Fabryka w Oświęcimiu specjalizuje się w produkcji styropianu białego, grafitowego oraz styropianu wodoodpornego na fundamenty EXPERT. Fabryka obsługuje kilkaset sklepów budowlanych oraz wykonawców. Dystrybuuje także po naszym kraju Styrodur XPS sprowadzany z Austrii i Niemiec w wersji XPS TOP 30, XPS TOP 50, XPS TOP 70. Xps Austrotherm można zamawiać w wersji z bokami prostymi i frezowanymi – producent jest bardzo elastyczny i działa zawsze zgodnie z życzeniami klienta. Ogromna fabryka w Oświęcimiu została zbudowana przy producencie polistyrenu Synthos, by skrócić logistyczny tańców dostaw surowca i pary, potrzebnych do produkcji ekologicznych płyt izolacyjnych ze styropianu. Z magazynu w Oświęcimiu zaopatrujemy budowy w styropian w Małopolsce ( Wadowice, Kraków, Nowy Sącz, Tarnów, Bochnia, Wieliczka, Olkusz i Chrzanów). Nie możemy zapominać tu o dostawach styropianu do Zakopanego, Jabłonki i Nowego Targu. Styropian Austrotherm jest bardzo popularny pod Tatrami. Chętnych zapraszamy po odbiór styropianu od poniedziałku do piątku od 8:00 do 21:00 po wcześniejszym rozliczeniu się przelewem i umówieniu terminu odbioru ze wskazaniem numeru rejestracyjnego samochodu odbierającego styropian. Bliskość naszego biura do fabryki Austrotherm sprawia, że możemy bardzo szybko sprawdzić stan magazynowy i pomóc klientowi, gdy zabraknie styropianu na budowie, a nasze ceny styropianu są bardzo niskie (kupujecie państwo styropian w sklepie styronet.pl po cenie producenta).
Na Śląsku styropian Austrotherm dowożony jest do takich miast jak: Tychy, Katowice, Gliwice, Częstochowa, Mysłowice, Bytom, Będzin, Myszków, Rybnik i Bielsko-Biała oraz Żywiec.
W woj. świętokrzyskim styropian Austrotherm dostarczany jest do Mielca, Kielc, Buska Zdroju i Jędrzejowa, Sędziszowa oraz Pińczowa.

Fabryka styropianu Austrotherm w Grodkowie 49-200

Fabryka w Grodkowie jest najnowszą fabryką tego producenta. Została ona zbudowana, by wspierać produkcję fabryki w Oświęcimiu, która w sezonie wzmożonego popytu na wyroby styropianowe nie nadążała z produkcją. Z magazynu w Grodkowie zaopatrujemy budowy w województwie opolskim i województwie dolnośląskim w takich miastach jak: Opole, Kędzierzyn Koźle, Wrocław, Brzeg, Nysa, Oława, Wałbrzych, Kłodzko i Dzierżoniów.

Fabryka styropianu Austrotherm w Skierniewicach 96-106

Fabrykę styropianu w Skierniewicach charakteryzuje duża moc produkcyjna. Specjalizuje się w produkcji styropianu frezowanego na zakładkę, styropianu grafitowego z białą powłoką Fassada Premium Reflex oraz w produkcji deski elewacyjnej imitującej drewno i profili okiennych ze styropianu. Usytuowanie fabryki w Skierniewicach było genialnym posunięciem zarządu austriackiego giganta Austrotherm. Fabryka styropianu w centralnej Polsce może zaopatrywać składy budowlane i budowy naszych klientów indywidualnych w bardzo krótkim czasie, a przy tym z zachowaniem najwyższych standardów obsługi klienta. Dostawy z tej fabryki realizowane są zawsze na czas, a kierowcy spedycji są bardzo mili. Pracownicy w biurze klienta zawsze pomogą i doradzą.
Z tej fabryki zaopatrują się nasi wykonawcy i klienci indywidualni. Spedycja natomiast wywozi styropian do naszych klientów wprost na budowy w rejonie woj. łódzkiego, woj. mazowieckiego, woj. kujawsko-pomorskiego, Wielkopolski oraz woj. podlaskiego, jak i woj. podkarpackiego. Najszybsze dostawy styropianu Austrotherm realizujemy do Łodzi, Skierniewic i Piotrkowa Trybunalskiego, Tomaszowa Mazowieckiego, Zgierza, Sieradza i Sochaczewa. Równie szybko dostarczymy styropian do Warszawy, Otwocka, Piaseczna i Radomia. Styropian Austrotherm jest bardzo popularny w rejonie Bydgoszczy, Poznania i Konina oraz Płocka. Styropian dowozimy w tym regionie w około 1-2 tygodnie. Dostawy w okolice Rzeszowa realizowane są przy minimum 30 m3 i trwać mogą około 1-3 tygodnie z racji dużej odległości od fabryki.
Dostawy styropianu Austrotherm bezpłatnie realizowane są od 30 m3. Mniejsze zamówienia zostaną zrealizowane troszkę dłużej przy ustalonej indywidualnie wycenie kosztów transportowych uzależnionych od odległości budowy klienta od magazynu fabrycznego.

Styropian elewacyjny Austrotherm

Styropian elewacyjny Austrotherm dostępny jest w pięciu wariantach. Styropiany Austrotherm mają lambdę od 0,042 W/mK do 0,031 W/mK. Podzielić je możemy na białe i grafitowe styropiany elewacyjne o różnych twardościach i zastosowaniach. Styropiany na elewację można kupić o grubościach od 2 cm do 30 cm z bokami prostymi. Frezować można płyty od grubości 8 cm do 20 cm w standardzie.

Styropian elewacyjny biały Austrotherm

  1. Styropian biały EPS 042 Fassada Austrotherm, który w całej ofercie jest najbardziej miękkim styropianem na elewację. Styropian cechuje słaba izolacyjność cieplna. Taki styropian można zastosować do ocieplenia garażu wolnostojącego lub domku gospodarczego, lub do ocieplenia słupów i podciągów w domach jednorodzinnych. Styropianem Eps 042 fasada Austrotherm można ocieplać ściany z pustaka z ceramiki poryzowanej 25 cm przy grubości styropianu 18 cm oraz z betonu komórkowego typ 400 24 cm przy grubości styropianu 12 cm. Jeden metr sześcienny waży co najmniej 11 kg. Paczka styropianu Eps 042 fasada o grubości 15 cm waży minimum 3,30 kg.
  2. Styropian biały EPS 040 Fassada Austrotherm, który jest standardowym styropianem tej marki. Styropian cechuje dobra izolacyjność cieplna. Taki styropian można zastosować do ocieplenia ścian domu zbudowanego z betonu komórkowego typu 400 lub z pustaka z ceramiki poryzowanej 30 cm przy grubości styropianu 15 cm, a także do ocieplenia słupów i podciągów, garaży w bryle budynku oraz sufitów i ścianek działowych między garażem a budynkiem mieszkalnym. Jeden metr sześcienny waży 12,5 kg. Paczka styropianu Eps 042 fasada o grubości 15 cm waży minimum 3,75 kg
  3. Styropian biały EPS 038 Fasada Super Austrotherm, to solidny biały styropian na elewację i podłogi. Jest to najcieplejszy styropian z białych styropianów na elewację Austrotherm. Styropian stosuje się do ocieplenia ścian zewnętrznych budynków mieszkalnych, stropów i krokwi dachowych oraz podłóg. Styropian cechuje podwyższona odporność na uszkodzenia mechaniczne. Układany jest na elewacjach tradycyjnie pod tynk cienkowarstwowy, jak i pod cegłę klinkierową, deskę elewacyjną oraz kamień elewacyjny. Popularna grubość styropianu Eps 038 fasada to 15 cm i 20 cm. Przy tej grubości styropianu ściany budynku są dobrze ocieplone. Zaletą styropianu białego Eps 038 fasada super jest to, że do przyklejenie tego styropianu na ściany można użyć tańszego kleju do styropianu bez włókien polipropylenowych. Waga jednego metra sześciennego to 13,5 kg. Paczka styropianu Eps 042 fasada o grubości 15 cm waży minimum 4,05 kg.

Styropian elewacyjny grafitowy Austrotherm

  1. Styropian grafitowy EPS 033 Therma Fassada Austrotherm. Do ocieplania ścian obiektów energooszczędnych szczególnie polecamy szare płyty styropianowe Austrotherm. Ten kto szuka oszczędności przy ogrzewaniu swego domu i chce maksymalnie zredukować wydatki powinien zainteresować się grafitowym styropianem. Styropian grafitowy odznacza się wysoką gęstością i spoistością. Styropianem grafitowym ociepla się budynki, stropy, nadproża, podłogi między legarami i krokwie. Płyty są proste i trzymają swe deklarowane wymiary. Płyta Eps 033 Fassada Therma to bardziej miękki styropian z gamy szarych styropianów firmy Austrotherm. Minimalna waga produktu to 12 kg/m3, co daje 3,60 kg na paczkę o grubości 15 cm. Najczęściej kupowanym styropianem Eps 033 Therma Fassada Austrotherm jest grubość 15 cm i 20 cm. Jest to odpowiednik białego styropianu Eps 040 Fassada o grubości 20 cm i 25 cm, co oznacza, że kupując styropian grafitowy 033 Fassada Therma można zmniejszyć grubość ocieplenia nawet o 5 cm w stosunku do białego tradycyjnego styropianu Eps 040 Fassada. Przy montażu styropianu warto pomyśleć o siatkach zewnętrznych na rusztowaniach, by chronić go przed promieniowaniem słonecznym. Styropian Eps 033 Fassada Therma Austrotherm produkowany jest od grubości 2 cm do 20 cm, z bokami prostymi oraz od 8 cm do 20 cm z bokami frezowanymi.
  2. Styropian grafitowy EPS 031 Premium Fassada Austrotherm to najwyższej klasy styropian klasy premium. Lambda 0,031 W/mK to jeden z najniższych dostępnych parametrów cieplnych lambda styropianów szarych na rynku. Doskonała izolacyjność cieplna i gęstość na poziomie Eps 70 kPa przemawiają za wyborem właśnie tego styropianu. Szczególnie jest to pożądane w budownictwie pasywnym i niskoenergetycznym. Dzięki redukcji grubości cieplenia możemy cieszyć się ciepłym domem, bez zbędnych kosztów, ponieważ inwestycja w styropian grafitowy 031 już przy grubości 15 cm szybko się zwróci. Styropian grafitowy 15 cm jest odpowiednikiem styropianu Eps 040 fasada o grubości 20 cm. Styropian szary Austrotherm lambda 0,031 wykorzystywany jest do ocieplenia ścian zewnętrznych budynków, nadproży, ościeży, stropów betonowych i skośnych oraz podłóg między legarami. Wykonawcy chwalą styropian za jego prostokątność i solidną gęstość. Styropian waży 13,5 kg/m3, co daje wagę paczki na poziomie minimum 4,05 kg. Wszystkie wagi styropianu umieszczone są na opakowaniu, czego nie robią inni producenci. Przy montażu styropianu warto pomyśleć o siatkach zewnętrznych na rusztowaniach, by chronić styropian grafitowy przed promieniowaniem słonecznym. Styropian Eps 031 Fassada Premium Austrotherm produkowany jest od grubości 2 cm do 20 cm, z bokami prostymi oraz od 8 cm do 20 cm z bokami frezowanymi.
  3. Styropian grafitowy EPS 031 Premium Fassada REFLEX Austrotherm, to styropian grafitowy z białą powłoką ze specjalnej srebrnej farby odbijającej promienie słoneczne od strony czoła płyty. Zastosowanie farby REFLEX przekłada się na obniżenie temperatury powierzchni płyty styropianowej podczas jej ekspozycji na promienie słoneczne. Powłoka REFLEX ułatwia bezpieczny montaż i zwiększa komfort pracy wykonawcy. Zapewnia dobrą przyczepność kolejnych warstw systemu ETICS, nie obniżając przy tym walorów termicznych ocieplenia. Powłoka ochronna REFLEX ogranicza sklejanie się grafitowych płyt i ewentualne procesy starzeniowe, jakie zachodzą pod wpływem światła na powierzchni płyty styropianowej (co jest szczególnie istotne podczas dłuższych przerw technologicznych związanych z wykonaniem ocieplenia ścian w systemie ETICS). Dzięki temu wykonawca nie pracuje pod presją czasu, co przekłada się na wyższą jakość robót dociepleniowych. Styropian produkowany jest sezonowo tylko w zakładzie w Skierniewicach w okresie od wiosny do jesieni. Dopłata do powłoki Reflex wynosi +2,46 zł brutto na każdy metr kwadratowy (m2). Styropian Reflex produkowany jest od grubości 8 cm do 20 cm, tylko z bokami prostymi.

Styropian podłogowy Austrotherm

Styropian na podłogi i dach Austrotherm dostępny jest w siedmiu wariantach. Styropiany Austrotherm mają lambdę od 0,040 W/mK do 0,031 W/mK. Podzielić je możemy na białe i grafitowe styropiany podłogowe i na dach o różnych twardościach i zastosowaniach. Styropiany na podłogi można kupić o grubościach od 2 cm do 20 cm wyłącznie z bokami prostymi. Frezowanie płyt podłogowych i na dach nie jest możliwe.

1. Styropian akustyczny EPS-T STK o lambdzie 0,045 W/mK, to najbardziej miękki styropian podłogowy z oferty producenta Austrotherm. Ten elastyczny styropian podłogowy ma swe zastosowanie przy ociepleniu podłóg na stropach międzykondygnacyjnych, gdzie pełni funkcję izolacji termicznej i izolacji akustycznej stropu od dźwięków uderzeniowych. W stropach nad pomieszczeniami ogrzewanymi zasadniczą rolę pełni izolacja akustyczna, gdyż w większości, są to przegrody pomiędzy pomieszczeniami mieszkalnymi, w których różnica temperatur nie jest większa niż 5°C. Dla takich układów uzasadnionym rozwiązaniem jest wykonanie podłogi pływającej z płytami izolacji akustycznej Austrotherm STK EPS T. Styropian tłumiący kroki Austrotherm STK EPS T w układzie podłogi pływającej, pełni funkcje izolacji akustycznej, ale nie zawsze jest wystarczającą izolacją termiczną. W przypadku większych różnic temperatur pomiędzy pomieszczeniami lub przy zastosowaniu ogrzewania podłogowego zalecany jest układ mieszany izolacji akustycznej Austrotherm STK EPS T z dodatkową izolacją Austrotherm EPS 037 DACH/PODŁOGA, Austrotherm EPS 038 DACH/PODŁOGA i EPS 100-036 PODŁOGA DACH Austrotherm. Płyty akustyczne układane są na spodzie pod innymi płytami styropianu podłogowego. Elastyczne płyty styropianowe należy układać na stropie tak, aby ściśle przylegały do siebie, natomiast złącza płyt powinny być przesunięte na mijankę. Dostępne grubości styropianu akustycznego: 17/15mm, 22/20mm, 27/25mm, 33/30mm, 38/35mm i 43/40 mm. Obciążenie użytkowe to 0,40 t/m2. Styropian produkowany jest na specjalne życzenie klienta, a czas oczekiwania na ten materiał może się wydłużyć.

2. Styropian podłogowy Eps 038 70 podłoga dach Austrotherm, to styropian biały o twardości Eps 70 kPa. Styropian posiada lambdę 0,038 W/mK, co daje dobrą izolacje cieplną. Styropian biały Austrotherm Eps 038 podłoga dach stosowany jest zazwyczaj na piętrze budynków jednorodzinnych – układany w dwóch lub trzech warstwach stanowi solidne ocieplenie stropu. Styropian stosowany jest jako izolacja cieplna dachów, krokwi, ścian kolankowych, sufitów i podłóg przy obciążeniu użytkowym 2,10 t/m2. Raczej jest to zbyt miękki styropian, aby układać na nim instalację ogrzewania podłogowego. Stosowany jest w pokojach, gdzie zamontowane są grzejniki. Dostępne są grubości od 2 cm do 20 cm. Minimalna grubość styropianu Eps 038 na podłogi na gruncie to 14 cm, przy której norma na podłóg na gruncie jest spełniona dla nowego budownictwa.

3. Styropian biały EPS 037 80 podłoga dach Austrotherm, to styropian biały o twardości Eps 80 kPa. Styropian posiada lambdę 0,037 W/mK, co daje dobrą izolacje cieplną. Styropian biały Austrotherm Eps 037 podłoga dach stosowany jest zazwyczaj na piętrze budynków jednorodzinnych. Układany jest w dwóch lub trzech warstwach stanowiąc solidne ocieplenie stropu. Styropian stosowany jest jako izolacja cieplna dachów, krokwi, ścian kolankowych, sufitów i podłóg na strychu przy obciążeniu użytkowym 2,40 t/m2. Jest to już na tyle twardy styropian podłogowy, że śmiało można układać na nim instalację ogrzewania podłogowego. Stosowany jest przy izolacji cieplnej ze styropianu do grubości 12cm ( 3 warstwy x 4 cm lub 2 warstwy x 6 cm lub 5 cm + 5 cm = 2 cm ). Dostępne są oczywiście inne grubości: od 2 cm do 20 cm. Przy styropianie o grubości 15 cm zalecamy już zakupu bardzo twardszego styropianu Eps 100. Minimalna grubość styropianu Eps 037 na podłogi to 14 cm, przy której norma na podłóg na gruncie jest spełniona dla nowego budownictwa.

4. Styropian biały EPS 100 036 podłoga dach Austrotherm – to najpopularniejszy dziś styropian pod ogrzewanie podłogowe. Styropian o twardości Eps 100 kPa wytrzyma nacisk 3 tony/m2. Stosujemy go zazwyczaj w salonie na parterze, do izolacji poziomej płyty fundamentowej oraz wszędzie tam, gdzie układane jest ogrzewanie podłogowe. Układany jest w dwóch lub trzech warstwach stanowiąc bardzo solidne ocieplenie stropu. Styropian stosowany jest jako izolacja cieplna dachów, krokwi, ścian kolankowych, sufitów i podłóg pływających. Zalewany jest wylewką cementową lub anhydrytową z gipsu. Najpopularniejsza grubość styropianu na podłogi to 15cm – 20 cm. Oczywiście dysponujemy innymi grubościami: od 2 cm do 20 cm. Styropian podłogowy Eps 100-036 podłoga dach grubość 10 cm układany jest zazwyczaj w dwóch warstwach na mijankę. Nie trzeba sfrezować płyt podłogowych. Wystarczy ułożenie ich na zakład. Minimalna grubość styropianu grafitowego na podłogi to 12 cm, przy której norma na podłóg na gruncie jest spełniona dla nowego budownictwa.

5. Styropian grafitowy EPS 100 031 Premium Podłoga Dach Austrotherm – to najcieplejszy styropian szary pod ogrzewanie podłogowe firmy Austrotherm. Styropian o twardości Eps 100 kPa wytrzyma równomierny nacisk 3 tony/m2, a niska lambda na poziomie 0,031 W/mK to fantastyczny wynik, który przyniesie państwu znacznie oszczędności. Termoizolacja wykonana przy użyciu styropianu grafitowego Eps 100-031 Premium Podłoga Austrotherm pozwala zwiększyć komfort życia, przy jednoczesnym zmniejszeniu kosztów ogrzewania. Stosujemy go zazwyczaj w salonie na parterze i na piętrach, do izolacji poziomej płyty fundamentowej oraz wszędzie tam, gdzie układane jest ogrzewanie podłogowe. Układany jest w dwóch lub trzech warstwach stanowiąc bardzo solidne ocieplenie stropu. Styropian grafitowy Eps 100-031 Premium Podłoga dach Austrotherm stosowany jest jako izolacja cieplna dachów, krokwi, ścian kolankowych, sufitów i podłóg pływających. Zalewany jest wylewką cementową lub anhydrytową z gipsu. Najpopularniejsza grubość styropianu na podłogi to 15cm – 20 cm. Oczywiście dysponujemy innymi grubościami: od 2 cm do 20 cm. Styropian podłogowy Eps 100-031 podłoga dach grubość 10 cm układany jest zazwyczaj w dwóch warstwach na mijankę. Nie trzeba frezować płyt podłogowych. Wystarczy ułożenie ich na zakład. Styropian grafitowy Eps 100-031 o grubości 20 cm jest odpowiednikiem białego styropianu Eps 100-036 o grubości 24 cm – to stanowi dziś zalecaną normę dla dachów i stropodachów w nowym budownictwie. Minimalna grubość styropianu grafitowego na podłogi na gruncie to 10 cm, przy której norma jest spełniona dla nowego budownictwa.

Styropian na fundament Expert Austrothem

Austrotherm EPS 035 120 EXPERT wodoodporne płyty styropianowe wykorzystywane są do izolacji cieplnej fundamentów, cokołów i piwnic na tych działkach, gdzie występuje teren piaszczysty, znacznie przepuszczalny niż glina. Na fundamenty stosujemy styropiany Expert o  obniżonej chłonności wody. Twardość płyty Expert Austrotherm jest na poziomie 120 kPa, co daje przewagę nad konkurencją, która zazwyczaj produkuje płyty o twardości 100 kPa. Płyty Expert są twardsze i bardziej odporne na uszkodzenia mechaniczne.

Współczynnik przewodzenia ciepła lambda na poziomie 0,035 W/mK jest wystarczający. Nie zaleca się stosowania na fundamenty styropianów o lambdzie gorszej niż 0,036-0,035 W/mk oraz grubości mniejszej niż 8cm-10 cm. Najczęściej do ocieplenia fundamentu stosuje się styropian o grubości 12 cm, 15 cm i 20 cm, co pozwala zablokować stratę ciepła z budynku. Ocieplenie fundamentu styropianem o grubości 5 cm nie jest zalecane, ponieważ utrata ciepła jest wtedy znaczna. Standardowo płyty Expert są frezowane na zakładkę.

Płyty Expert mocuje się pionowo dookoła fundamentu mocno je dociskając. Można użyć do tego wygodnego kleju poliuretanowego w pianie lub tradycyjnej zaprawy w worku. Warstwa ocieplenia sięga zazwyczaj około 1 metra głębokości i zależy od regionu kraju i stref przemarzania gruntu. Warstwa zbrojąca siatki powinna być wykonana niezwłocznie po przyklejeniu styropianu do ścian fundamentu.

Dostawy styropianu Austrotherm na budowy

Styropian i xps Austrotherm dostarczamy na budowy samochodem ciężarowym typu solówka bez przyczepy. Samochód ma 10 m długości, 2,6 m szerokości oraz 4,10 m wysokości, co sprawia, że dojedziemy praktycznie w każde wyznaczone nam miejsce. Perfekcyjna logistyka to dostawa na czas. Każdy klient, który zamówi u nas styropian Austrotherm może być pewien, że towar dojedzie do niego w stanie nienaruszonym i w umówionym czasie. 1 dzień przed dostawą otrzymacie państwo telefon do kierowcy, z którym można umówić się na drugi dzień. Kierowca dzwoni do klienta pół godziny przed przyjazdem na budowę. Dokładamy wszelkich starań, aby średni czas realizacji zamówień był szybki oraz sprawny.
Dostawy styropianu Austrotherm realizowane są od minimum 30 m3, co daje przeważnie 100 paczek styropianu przy pakowaniu 0,3 m3 / paczka. Mniejsze zamówienia realizowane są z dopłatą transportową w wysokości 185 zł brutto, która doliczana jest w ostatniej pozycji na fakturze. Minimalne zamówienie jakie możemy zrealizować to 12 m3, co daje około 40 paczek styropianu.

Styropian Swisspor – producent, produkty, fabryki w Polsce

Producent styropianu Swisspor z siedzibą główną w Chrzanowie 32-500 to jeden z szybciej rozwijających się producentów styropianu na rynku. Firma Swisspor działa w Polsce od 1999 roku jako część szwajcarskiego koncernu Swisspor Holding i od ponad 20 lat zajmuje się...

Ocieplenie płyty fundamentowej styrodurem XPS

Zamiast na ławach i ścianach fundamentowych, domy można posadowić na żelbetowych płytach fundamentowych . Ze względu na swoją konstrukcję nieznacznie obciążają podłoże (nawet 5-krotnie mniej niż fundamenty tradycyjne). Dlatego wykonuje się je pod całym budynkiem...

Ocieplenie stropodachu styropianem i styrodurem XPS

Zgodnie z obowiązującymi przepisami od 2021 roku, współczynnik przenikania ciepła U dachu powinien być mniejszy niż 0,20 W/(m2K). Oznacza to, że warstwa ocieplenia powinna mieć grubość nie mniejszą niż ok. 20 cm (zależnie od współczynnika przewodzenia ciepła lambda...

Kołkowanie styropianu, kiedy kołkować styropian?

Większość ścian ociepla się od zewnątrz styropianem i wykańcza tynkiem cienkowarstwowym. Ocieplenie trzeba przymocować do podłoża. Można to zrobić na kilka sposobów. Jeżeli trzeba zwiększyć trwałość mocowania ocieplenia, płyty dodatkowo przytwierdza się do ściany...

Termomodernizacja budynku – nowe ocieplenie na starym domu

Standardy ocieplenia, które obowiązywały pod koniec XX wieku znacząco różniły się od obowiązujących obecnie. Stosowana grubość płyt była za mała, by w sposób skuteczny zapobiegać ucieczce ciepła z budynku. Systemy ociepleń stosowane w latach 80-tych XX wieku, często...

Dopłaty NFOŚiGW do domów pasywnych i energooszczędnych

Wzrost świadomości ekologicznej wśród architektów oraz coraz częściej wśród inwestorów skłoniły rząd do przygotowania: Poprawa efektywności energetycznej. Dopłaty do kredytów na domy energooszczędne. Program NFOŚiGW zachęca do przystosowania projektu domu do standardu...

Co to jest dom pasywny? Izolacja styropianem grafitowym

Dom pasywny to budynek nowej generacji. Jest to dom wyróżniający się bardzo dobrymi parametrami izolacyjnymi przegród zewnętrznych oraz energooszczędny w trakcie jego eksploatacji. Przy jego projektowaniu zastosowano szereg rozwiązań mających na celu zminimalizowanie...

Ulga termomodernizacyjna w 2023 (PIT za rok 2022)

Ulga termomodernizacyjna to odliczenie od dochodu wydatków poniesionych na realizację przedsięwzięcia termomodernizacyjnego w budynku mieszkalnym jednorodzinnym. Może to być zakup styropianu do ocieplenia ścian budynku, balkonów, piwnic, podłóg oraz zakup kotłów C.O.,...

Ocieplanie domu zimą. Czy ocieplać dom przed zimą?

Podstawowa reguła, która dotyczy ocieplania domu zimą jest bardzo prosta - najlepiej poczekać z ociepleniem do wiosny. W tym czasie warunki pogodowe są sprzyjające - chodzi szczególnie o dodatnią temperaturę i niską wilgotność.Przy dobrej pogodzie sezon budowlany...

Styropapa – płyta warstwowa BITERM Swisspor

Styropapa BITERM firmy Swisspor to styropian połączony z papą asfaltową na welonie szklanym, która zapewnia szczelność izolacji dachu i chroni styropian przed uszkodzeniami. Laminacja papą może być jednostronna lub dwustronna. Rdzeń styropapy stanowi twardy styropian...